Owszem, można coś zmienić, można coś naprawić - tego nie neguję. Problemem jest kwestia czasu (lub dokładniej jego braku). (...) Nie jest to spowodowane moim lenistwem czy złośliwością.
Lucek - odległy jestem zarzucania Ci lenistwa, czy złośliwości. Ot, po prostu Twoje słowa nasunęły mi ogólną refleksję na temat paczek w Archu.
Uściślijmy - chodziło Ci o to, że NUMAdisable to zły pomysł czy usunięcie tego wpisu jest niezbyt dobrym wyjściem?
Pozostaw tak jak było dotychczas. Wszystko - jak na razie - wskazuje na to, że jest to lepsze "ogólnie" rozwiązanie, a wyłącznie obecnie są z tym jakieś problemy, które dotyczą niewiadomego rodzaju procesorów, w dodatku wyłącznie jednego producenta. Nadto ilość nieobsługiwanych procesorów zmienia się w czasie. Nie wiemy również, czy problem dotyczy wyłącznie optymalizowanych kerneli, czy też również generic. IMO lepiej jest dać PKGBUILD w dotychczasowej wersji (albowiem jest on OTB do zastosowania przez wszystkich posiadaczy platform AMD oraz części Intela i prawdopodobnie również wszystkich posiadaczy procesorów innych niż wymienione), a jedynie w PKGBUILDzie, bądź w jakiejś notce na AUR czy gicie opisać, że:
- użytkownicy niektórych procesorów Intela być może muszą wyłączyć NUMAdisable,
- -"- być może muszą zbudować kernel generyczny,
- wszyscy - w przypadku 4.0.2 - muszą wyłączyć wirtualizację (albo pozostać na dotychczasowym kernelu).
Wydaje się, że taka informacja jest jasna i czytelna i umożliwia odpowiednie zbudowanie kernela, który będzie pracować. Wraz z 4.0.2 - jak wynika z wątku w BBS coraz więcej procesorów Intela jest obsługiwanych. Nie wiadomo zatem nawet, czy nie jest to jakiś błąd upstreamowy, który po prostu wraz z BFSem się ujawnia. Zwróć uwagę, że pod 4.0.2 Con nie zrobił nowego BFS, a problem - przynajmniej w części - został zażegnany. Cóż, budując kernel z AUR każdy musi mieć świadomość tego co robi.
W AUR myślę, że dalej - tak jak robisz dotychczas - 3.19.x. Ta wersja ma być wspierana aż do czasu, kiedy problemy z 4.x (upstreamowe) zostaną wyeliminowane. Jednocześnie, kolejne wersje 3.19 są wzbogacane o wszelkie poprawki związane z bezpieczeństwem, są usuwane te same błędy tkwiące we wspólnym kodzie 3.x i 4.x itd.